UPOZORNENIE: V týždni od 4.3.2024 do 8.3.2024 tréningy budú prebiehať len individuálne po dohode. Od 11.3.2024 budú tréningy pokračovať štandardne podľa rozpisu tu.

Odchovanci šurianskeho karate úspešní aj v Mexiku

31. 10. 2018

Hero image

Posledný októbrový víkend sa istotne zapísal do športových srdiečok dvoch odchovancov šurianskeho karate.

Bývalí členovia KARATE KLUBU TRIUMPH v reprezentačných kimonách úspešne bojovali na medzinárodnom podujatí Karate 1 - Youth League v mexickom Cancune. Andrej Tvrdoň v kategórii kumite juniorov porazil súperov z domáceho Mexika, Chile a Kanady. Tesne prehral len s reprezentantom Spojených štátov amerických a získal v silnej konkurencii bronzovú priečku. Laura Pálinkášová si v kategórii kumite junioriek úspešne poradila so zástupkyňami juhoamerických krajín a prehrala len s americkou šampiónkou. Ziskom tretieho miesta napodobnila Andreja.

V rovnakom čase o vzácne kovy bojovala aj budúcnosť šurianskeho karate. Na 1. kole Bratislavského pohára v karate sa darilo najviac Simonovi Kováčovi, ktorý si k dvom cenným kovom pripísal aj jedno bronzové umiestnenie. Emma Kuricová sa úspešne pripravila a svoju kategóriu ovládla. Druhé miesto si z Viničného odniesla Kristínka Vrábelova a dve 3. miesta vybojovala Senja Trungelová.

Všetkým srdečne blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu Šurian a tešíme sa na ich ďalšie športové zápolenia.