Súťaže

Sofia Fialková majsterkou Slovenskej republiky

15. 12. 2023

Hero image

Výprava šurianskych športovcov z Karate klubu TRIUMPH zanechala na Majstrovstvách Slovenskej republiky v karate výraznú medailovú stopu.

Dňa 02.12.2023 sa v Košiciach konalo vrcholné podujatie pre karatistov v kategóriách mladší dorastenci, dorastenci, juniori a starší juniori. Výprava zo Šurian sa netajila svojimi medailovými ambíciami.

Sofia Fialková v kategórii kata dorasteniek triumfovala a stala sa majsterkou Slovenskej republiky. K národnému titulu pridala Sofia aj ďalšie ocenenie a stala sa aj víťazkou slovenského pohára v rovnakej kategórii. Senja Trungelová v tej iste kategórii kata dorasteniek obsadila bronzovú priečku. Tretie miesta si vybojovali aj Samuel Spáčil v kategórii kata dorastencov, Emma Kuricová v kumite junioriek a Barbora Nagyová v kumite starších junioriek.

Šurianski „triumfáci“ sa v konkurencii 54 klubov z celej republiky nestratili a obsadili konečné 15. miesto. Ku kvalitnému priebehu celého podujatia prispeli aj rozhodcovia zo šurianskeho karate klubu Michal Sklenár, Matúš Frnda a Matúš Tóth.

Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a mesta Šurany.