Šurianske karate opäť medailové v zahraničí

18. 10. 2023

Hero image

Dva zahraničné výjazdy šurianskych „triumfákov“ sa premenili na 4 vzácne kovy.

Na prelome mesiacov september a október sa konal 22. ročník podujatia CROATIA KARATE OPEN 2023. Súčasťou podujatia boli aj šurianske športové nádeje Sofia Fialková a Senja Trungelová. Obe ako členky národného reprezentačného výberu predviedli v kategórii kata kadetiek mimoriadne kvalitné výkony a v silnej konkurencii sa istotne nestratili. Sofia dominovala a získala zlatú medailu. Senja v súboji o tretie miesto nenechala nič na náhodu a z Rijeky si odnáša bronz.

Týždeň po úspešnom chorvátskom podujatí sa výber Karate klubu TRIUMPH premiestnil do poľského mesta Bielsko Biala na podujatie POLISH OPEN 2023. Tandem Sofia a Senja priniesol pre šuriansky šport vzácne chvíle v podobe finálového čisto šurianskeho súboja. Víťazstvo z tohto klubového mikrosúboja si pre seba uchmatla Sofia a druhé miesto zostalo v rukách Senji.

Šurianske karate výborne reprezentoval na Svetovom pohári v Mexiku aj odchovanec Simon Kováč, ktorý v kategórii kumite juniorov do 68 kg obsadil striebornú priečku. Aktuálne sa Simon nachádza na druhom mieste v oficiálnom svetovom rankingu.

Všetkým šurianskym športovcom ĎAKUJEME za úspešnú a vzornú reprezentáciu nášho mesta.