Súťaže

Tri celkové víťazstvá mladých šurianskych karatistov v Slovenskom pohári

18. 04. 2024

Hero image

V sobotu 13.04.2024 sa tretím kolom ukončila tohtoročná edícia Slovenského pohára detí a žiakov v karate. Pod hradom v Starej Ľubovni sa v športovej hale stretlo takmer 500 detí a žiakov do 12 rokov, aby sa v rámci posledného kola pohára športovo „pobili“ o celkové umiestnenia.

Šurianska športové mládež sa v konkurencii nestratila a domov si Oliver Novák odnáša druhé miesto z kumite starších žiakov. Jeho sestra Rebeka Nováková sa umiestnila v kategórii kata mladšie žiačky na treťom mieste a v kategórii kumite mladšie žiačky si pre seba uchmatla bronzovú medailu. Dominika Ostrožlíková po výbornom výkone obsadila druhú priečku v kata starších žiačok. Daniel Spáčil obsadil druhé miesto v kategórii kata starší žiaci a Natália Štefániková bola rovnako strieborná v kategórii kumite starších žiačok.

Výborné výsledky počas celej jarnej častí sezóny sa pretavili do troch víťazstiev v Slovenskom pohári. Oliver Novák sa stal víťazom v kumite starších žiakov. Daniel Spáčil triumfoval v kategórii kata starší žiaci a Natália Štefániková sa stala víťazkou v kumite starších žiačok.

Mladým šurianskym „triumfákom“ držíme palce na blížiacich sa Majstrovstvách Slovenskej republiky v karate detí a mládeže a ďakujeme za výbornú reprezentáciu mesta Šurany.